Wynajem nawilżaczy powietrza Gorzów Wielkopolski

Firma Szaniec prowadzi również wynajem nawilżaczy przemysłowych, a także ich sprzedaż i serwis. Nasze nawilżacze ewaporacyjne zasysają powietrze z pomieszczenia, filtrują je i wypuszczają nawilżone powietrze na zewnątrz.

Urządzenia są energooszczędne. Dodatkowym atutem tych urządzeń są gumowe koła zapewniające łatwy transport.

Zbyt wilgotne powietrze w pomieszczeniu może powodować rozwój grzybów i pleśni, a to z kolei może być przyczyną chorób i alergii.

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem utrzymania odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniach jest zastosowanie nawilżacza powietrza. Właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniach wpływa nie tylko na komfort pracy, nauki czy wypoczynku, ale pomaga również zachować naturalne funkcje ochronne błony śluzowej przegrody nosowej oraz przewodów oddechowych.

Nasza wypożyczalnia posiada na wynajem również nagrzewnice powietrza, klimatyzatory i osuszacze. Wentylacja hal produkcyjnych dzięki naszym urządzeniom nigdy nie była tak prosta.

Nawilżacz ewaporacyjny

Nawilżacz ewaporacyjny wykorzystuje zjawisko ewaporacji czyli odparowania wody. Urządzenie nawilża powietrze w sposób naturalny. Jego prosta budowa wpływa na bezawaryjną pracę. Suche powietrze przechodzi przez pad, który jest cały czas nawadniany. Nawilżone i oczyszczone powietrze wylatuje za pomocą wentylatora o dużym wydatku powietrza. 

Optymalny poziom wilgotności to przedział w zakresie 40 – 60 %. Gdy jest niższy może wpływać niekorzystnie na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu. Warto pamiętać o nawilżaniu w upalne letnie dni, a także w okresie grzewczym. Nasze urządzenia świetnie sprawdzą się również w halach produkcyjnych i magazynowych gdzie muszą być spełnione określone parametry wilgotności lub temperatury powietrza. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą tel. 95 722 10 20 lub e-mail biuro@szaniec.pl